Kreu demokrat Lulzim Basha e ka nisur ditën duke postuar një video në Facebook, ku tregon se si po varfërohen shqiptarët nën qeverisjen e Edi Ramës. Sipas Bashës, tenderët janë dhënë pa gara dhe miliona euro shpenzohen për luks qeveritar.


Korrupsioni i qeverisë Rama po na varfëron çdo ditë. 1 në 3 tendera është dhënë pa garë. 229 milionë euro kanë shkuar për luks qeveritar. Sa më gjatë kjo qeveri, aq më shumë korrupsion, aq më i varfër populli, shkruan Basha në rrjetin social.


Shqiptarët varfërohen çdo ditë nga korrupsioni i qeverisë Rama:


Gepostet von Lulzim Basha am Donnerstag, 13. September 201814 shtator 2018 (gazeta-Shqip.com)