brbrOpozita iu premton shqiptareve rritje pagash e pensionesh nese votojne per Partine Demokratike ne 21 qershor Gjate takimeve ne Durres me banoret e zones se kenetes katundit te ri dhe Sukthit kreu i PD Lulzim Basha ka folur per alternativen e se djathtes dhe vizionin e saj per drejtimin e venditbrbr
brbrLulzim Bashabrbr
brbrDuke votuar per PD ju do te votoni alternativen tone te heqjes nga frigoriferi i ngrirjes te pensioneve e rrogave rritjes se rrogave e pensioneve dhe rikthimin ne listen e asistences ekonomike te gjithe familjeve qe jane hequr ne menyre te padrejte nga kjo liste duke i privuar nga buka e gojesbrbr
brbrNje tjeter premtim i liderit te opozites eshte edhe falja e kamate-vonesave si dhe  ulja me 25 e cmimit te energjisebrbr
brbrPunesimi juaj nuk eshte prioritet i qeverise se Edi Rames dhe Ilir Metes punesimi eshte prioriteti im dhe i PD Platforma e demokrateve eshte se pari ulja e taksave per tu mundesuar bizneseve te hapin me shume vende pune dhe vende pune me paga me te mira Se dyti falja e kamate-vonesave anembane vendit dhe ulja me 25 e cmimit te energjise elektrikebrbr
brbrPerballe alternatives se PD sipas Bashes qendron koalicioni qeverises qe ne 2 vjet nuk kane mbajtur asnje premtim dhe kane rrezuar cdo propozim te Partise Demokratike per ulje taksashbrbr
brbr8220Opozita paraqiti amendamentet per uljen e taksave per biznesin qe puneson te rinj e votuan kunder sic votuan kunder amendamentin tone para tre muajsh per uljen e cmimit te energjise sic votuan kunder amendamentin tone per uljen e cmimit te naftes Ky nuk eshte drejtimi i duhur per Shqiperine ky nuk eshte drejtimi i duhur per njerezit ky eshte drejtimi i duhur vetem per nje grusht njerezish qe kane vendosur te pasurohen ne kurrizin e shqiptareve ne kurrizin e me te varferve ne kurrizin e taksapaguesve ne kurrizin tuajbrbr
brbrSipas kreut te PD Basha vetem alternativa e se djathtes u siguron qytetareve mireqenie pune dhe dinjitetbrbr
brbrbrbr
brbrbrbr
brbrbrbr
br