Transmetuar me 19112016 - 1325Tirane 19 nentor 2016 NOAal- Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha priti ne nje takim kryetarin e Levizjes Vetevendosja Visar Ymeri dhe kryetarin e grupit parlamentar te kesaj partie Glauk Konjufcabr
br
Gjate takimit te sotem u diskutua gjeresisht mbi situaten aktuale ne Shqiperi dhe Kosove Kryetari i opozites tha se kerkohet nje bashkerendim i vertete permbajtesor mes Tiranes dhe Prishtines ne funksion te objektivave te perbashket strategjike dhe jo amatorizem e protagonizem personalbr
br
Ne vecanti ky bashkerendim sipas tij duhet ti sherbeje forcimit dhe jo zbehjes se rolit te Kosoves ne arenen rajonale dhe nderkombetare Ne lidhje me ngjarjen e rende te vdekjes se aktivistit te Vetvendosjes Astrit Dehari ne ambentet e paraburgimit Basha shprehu keqardhjen e thelle per kete ngjarje dhe nenvizoi nevojen dhe domosdoshmerine per nje hetim te plote te besueshem dhe transparent


Para
SHIKONI T GJITHA FOTOT 11
Pas

Para
SHIKONI T GJITHA FOTOT
Pas
lang enUS

p idlastbrbr

windowtaboola windowtaboola
taboolapush
mode thumbnails-a-escalator
slider true
placement Mobile Escalator Thumbnails
targettype mix