brbrPas perfundimit te mitingut te opozites ne Peshkopi ka reaguar Partia Socialiste Ne nje deklarate per mediat partia me e madhe e mazhorances thekson se ky takim elektoral i ndihmon dibranet te bejne dallimin mes nje force politike qe vetem shpif si PD dhe nje force politike si Partia Socialiste e cila ka shpjeguar projektet konkrete per Dibren Lulezim Basha uleriti gjate per te gjitha te zezat duke shprehur bindjen se dibranet nuk jane budallenj qe te genjehen me llafe dhe natyrshem lind pyetja Ku mendon Lulezim Basha se do t8217i gjeje aq shume dibrane jobudallenj qe genjehen nga llafet e tij Ku do t8217i gjeje Lulezim Basha aq shume dibrane qe te besojne se Partia Demokratike e ka gati Rrugen e Arberit Deklaron Partia Socialistebrbrbr