Bashkia e Tirans, prmes zdhnsit Florian Serjani, depozitoi dje pran prokuroris s Tirans listn e padive t ngritura nga Bashkia e Tirans drejt t gjith krerve t mazhorancs, q kan akuzuar padrejtsisht kryetarin e bashkis, Edi Rama. Sipas Serjanit, mes padive, t cilat ai i lexoi pr mediat para oborrit t prokuroris, sht edhe ajo m e fundmja, q i kushtohet ministrit t Ekonomis, Dritan Prifti, pr fyerjet e drejtuara ndaj kreut t Bashkis s Tirans, Edi Rama. Zdhnsi i Bashkis s Tirans, ndr t tjera i bri thirrje prokuroris s kryeqytetit q t hetoj t gjitha aktpadit dhe t zbardh t vrtetn e akuzave n dm t kryebashkiakut Rama, pasi qytetart t cilt e kan votuar Ramn pr kaq vite n krye t bashkis m t madhe n vend, kan t drejt t msojn t vrtetn pr akuzat e padenja.