Duhet thuajse edhe dy jav pr t filluar botrori i futbollit, dhe kompanit e basteve i kan
parashikimet e tyre pr ekipet, kush do t skualifikohet m par kush do t rezistoj m shum. Nj kompani bullgare bastesh e quajtur Titanbet, ka vn n dispozicion 100 milion dollar pr at q gjen rezultatin e sakt t 64 ndeshjeve t botrorit dhe t paktn 1 milion dollar pr at q i shkon m afr ktyre rezultateve.

Nga kjo kompani po veojm 10 bastet m interesante.

Vendi organizator, Afrika e Jugut, do t dal nga grupi dhe koefiienti pr kt sht 1.34 dhe 4.35 nse ekipi i quajtur edhe Bafana arrin n 16-she.Portugalia nuk shihet m sy t mir nga bookmakersat. Dalja nga grupi kuotohet 2.10 ky sht koefiienti m i vogl pr kt ekip.Kili sht nj skuadr q nuk diskutohet q do t dal nga grupi, edhe pse mund t ket luft me Zvicrn pr vendin e dyt n grup, pas Spanjs. Koeficienti 2.35 nse arrin n 16-she.Edhe Serbia shihet si skuadr q do ta kaloj fazn n grup. Tekniku Radomir Antic krkon nj sfid n 16-she me Anglin. 2.85 pr daljen nga grupi pr Serbin.T njjtin koefiient ka edhe Bregu i Fildisht pr arritjen e fazs s 16-shes, por tani pr tani nuk shihet e mundshme erekfinalja pr kt skuadr.Italia nuk sht skuadra e katr viteve m par. Ka humbur besueshmerin. Aq sa dalja nga grupi kuotohet me koefiientin 7.00, por nse del arritja n 16-she kuotohet n 2.90.Franca shihet me dyshim. Kjo pr faktin se futbollistt jan n pritje t trainerit t ri Laurent Blanc. Nse arrin daljen nga Grupi, n 16-she nuk do ta jet t leht. 3.30 koefiienti pr fazn e 16-shes pr Francn.Argjentina do t dal nga grupi, madje parashikohet nga bastexhinjt se do t shkoj deri n erekfinale. 3.60 nse skuadra e Maradons arrin kt faz.

N gjysmfinale si favorite shihet edhe Anglia e Fabbio Capellos. T gjith e presin kt nga tekniku italian. Madje bookmakersat kan parashikuar q Anglia n gjysmfinale do t eliminohet vetm me 11-metrsha.

Ndrsa favorit pr t shkuar n finale sht si gjithnj Brazili por edhe Spanja. Dhe nse ndodh kshtu ather sipas kompanive t basteve fituese do t dal spanja.