p styletext-align justifyBajern i Munihut dhe Lajpcig vijojne duelin ne distance ne kampionatin gjerman edhe pas javes se 18 Te dyja ekipet fituan e per pasoje diferenca vazhdon te mbetet 3 pike gjithnje ne favor te skuadres bavareze Ekipi i drejtuar nga trajneri Anceloti mundi 2 me 1 ne transferte Verder Bremen duke shkuar ne kuoten e 45 pikeve Dy golat e fitores se miqve ne Veser Stadion jane ne fakt dy perla te Roben dhe Alabes ne pjesen e pare Fillimisht holandezi shenon nje gol shume te bukur ne minuten e  30 ndersa dyfishimi i shifrave do te vinte pas nje goditje denimi te austriakut Alaba ne fund te pjeses se pare Ne pjesen e dyte Verder Bremen provoi te futej ne loje duke shkurtuar diferencat me ane te Kruses por gjithsesi Bajerni arriti te mbroje deri ne fund kete fitore te cmuar Nga ana tjeter Lajpcig suprirza e bukur e bundesliges mbajti ritmin e bavarezeve duke mundur ne fushen e vet me permbysje 2 me 1 skuadren e  Hofenhaj fale golave te Verner dhe Zabitser Ne Spanje Villareal iu afrua ndejshem zones champions pasi mundi 2 me 0 ne fushen e skuadren e Granades Per pasoje nendetesja e verdhe u ngjit ne kuoten e  36 pikeve vetem 2 me pak sesa vendi i katert Golat per Vilareal u shenuan nga Soriano dhe Gonzales Ne kete menyre Atletico Madrid kercenohet gjithnje e me shume ne luften per zonen champions pasi skuadra e Simeones eshte e 4 ne renditje teksa edhe kete jave humbur 2 pike te cmuara pas barazimit ne transferte 0 me 0 kunder Eibar Los kolconeros e eliminuan ekipin bask se fundmi nga kupa e mbretit por ne kampionat Eibar u be pengese e pakapercyeshmebrbr
p styletext-align justify


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br