Shprehja bëmë mama të të ngjaj u shkon përshtat aktoreve që kemi zgjedhur në këtë krahasim. Janë disa nga aktoret më të famshme të kinematografisë botërore, bijat e të cilave iu ngjasojnë si pika uji. Një pjesë e tyre kanë zgjedhur rrugën e nënave për tu bërë aktore, dhe kanë pasur mjaft sukses; ndërsa të tjera janë ende të vogla në moshë…


1.Meryl Streep dhe dy vajzat e saj Mamie dhe Grace Gummer1430632446-1430347499-meryl-streep-daughters  1. 2.Goldie Hawn dhe Kate Hudson1430632432-nrm_1424714119-mcx-kate-hudson-galdie-hawn

  2. 3.Jessica Alba i ngjan shumë gjyshes së saj meksikane1430632441-mcx-jessica-alba


4.Mandy Teefey dhe Selena Gomez1430632435-nrm_1424715093-o-selena-facebook (1)


5.Susan Sarandon dhe Eva Amurri Martino1430632444-mcx-susan-sarandon-eva-amurri


6.Katie Holmes dhe vajza e saj Suri1430632448-1430348165-katie-holmes-suri-cruise (1)


7.Kim Kardashian dhe North West1430632434-1424716641-screen_shot_2015-02-23_at_13659_pm


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


8.Melanie Griffith dhe Dakota Johnson1430632429-nrm_1424722709-mcx-melanie-dekota-johnson1