p styletext-align justifyNuk do te mungojne emocionet ne stadiumin 8220Da Luz8221 te Lisbones ku luhet dueli tjeter i mbremjes se pare te 18 te Champions League Si Benfika edhe Borusia e Dortmundit dy ish-kampione te Evropes vijne nga rezultate jo brilante neper kampionatet respektive Sidoqofte vazhdojne te synojne fort tek ideja e futbollit sulmuesbrbr
p styletext-align justifyTrajneri gjerman Tomas Tuhel eshte i bindur se nenkampionet e Bundesliges do te dine te ringrihen pas asaj humbjeje te papritur te fundjaves 2-1 ne fushen e Darmshtadit Ndonese ne Lisbone kane udhetuar pa dy elemente te rendesishem si Getze dhe Bender te cilet jane me probleme fizike Teksa ne dyshim eshte edhe Rode Tuhel dhe te tijte do te kene perballe nje kocke te forte vecanerisht sa i takon ndeshjeve te luajtura ne fushen e vet aty ku kampionet portugeze kane humbur vetem 2 nga 20 perballjet ndaj ekipeve gjermanebrbr
p styletext-align justifyTe Benfika nuk eshte stervitur ditet e fundit Jonas per shkak te nje problemi ne shpine dhe duket se e veshtire qe te jete i gatshem per loje Ndersa Zivkovic eshte i skualifikuar Trajneri portugez Rui Vitoria ka vleresuar forcen goditese te Dortmundit qe e mbylli fazen e grupeve si sulmi me i mire me 21 realizime Megjithate ka paralajmeruar se as Benfika e tij nuk do te heqe dore vete nga  sulmi Gje qe te ben te mendosh se nuk do te mungojne golat dhe spektakli ne ndeshjen ku gjykon italiani Nikola Rizzolibrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br