Rafa Benitez zbulon nje prej prapaskenave te merkatos qe mund te largonte nga Liverpool lojtarin spanjoll, Xabi Alonso, shume i rendesishem per mesfushen e skuadres.

Para shume muajsh, Alonso u kerkua me ngulm nga Juventusi dhe Benitez e pranon publikisht kete fakt. “Morem nje oferte nga Juventusi por kerkuam nje shume me te madhe pasi behet fjale per nje lojtar te madh dhe bardhezinjte nuk e plotesuan kerkesen tone”, thekson tekniku spanjoll.

Ne vijim ia ka shtuar se Xabi ka zhvilluar nje sezon fantastik dhe ai ka rezultuar nje lojtar shume i rendesishem per skuadren. “Kemi shume besim tek ai dhe eshte nje lojtar qe kemi deshire ta mbajme sepse ka cilesi per te cilat kemi shume nevoje”, shprehet tekniku i Liverpool.