Mbrojtësi Elvin Beqiri nuk e fshehu zhgënjimin për surprizën e hidhur pas me barazimit me Maltën (0-0) në “Ta’ Qali”. “E dinim që nuk do të ishte një ndeshje e lehtë. Barazimi më befasoi. Në pjesën e dytë situata doli jashtë kontrollit”, - tha shkodrani  për “Supersport”. Më 28 mars Shqipëria, që tani ndodhet në vendin e tretë me gjashtë pikë, pret Hungarinë, me të cilën humbëm në Budapest me rezultatin 2-0. Hungaria ka shtatë pikë dhe ndodhet në vendin e dytë.


E Enjte, 12 Shkurt 2009