Transmetuar me 14052014 - 1425
Fotografia e publikuar nga ish-Kryeministri Berisha

PUBLICITET

Tirane 14 maj 2014 NOAal- Ish-Kryeminsitri Sali Berisha ka publikuar te dhena te reja per ate qe e ka quajtur narkotrafikun e Edi Ramesbr
br
Te dashur miq burime direkt nga Albkontrolli njoftojne se urdhrin per djegien e zyres juridike te Albkontrollit dhe se bashku me te te dosjes te narko-avionit qe u nis nga Rinasi e ka dhene drejtoresha e pergjithshme e Albkontrollit Belinda Balluku me porosi direkte te Ediskobar Rames keshtu e kane pagezuar tani te rinjte ne rrjetet sociale Ky urdher eshte dhene 15 minuta pasi narko-avionit iu thye rrota ne plazhin e Divjakes dhe narko-Mitsubishit iu thye disku shkruan Berisha ne nje postim te tij ne Facebookbr
br
Ne vijim ai thote se pas nje ngurimi per te djegur zyren urdhrin e Ballukut e ka ekzekutuar vete drejtoresha juridike e Albkontrollit Ana Shkembi e emeruar aty direkt nga Edivin Kristaq Ramabr
br
Sipas tij pas djegies se dosjeve jane thirrur njesi antizjarri per shuarjen e tij dhe eshte bere perpjekje te mbahet i fshehte ky akt kriminal duke shtuar se po ne funksion te narkotrafikut me porosi direkte te Kryeminsitrit Rama eshte vendosur qe ti merret koncesionarit te aeroportit salloni i VIP-ave dhe te vihet direkt ne varesi te Ballukutbr
br
Berisha e mbyll shkrimin e tij me fjalet Droga me parate e saj ti verbon syte e mendjes Shqiperia nuk meriton kurre te kthehet ne Kolumbine e Europes Protesta eshte detyrim per te gjithe qytetaret pa dallime partiake qe e duan kete vend Te gjithe ne protesteaynoaal

lang enUS

p idlast