Ish-kryeministri Sali Berisha e cilëson të pashembullt në historinë 25 vjeçare të Parlamentit futjen në punimet trejavore të miratimit të reformës në drejtësi.


Në një reagim në faqen e tij në Facebook, Berisha akuzon zonjën Leksaj, e cila drejtonte dje seancën parlamentare, për futjen në agjendë të miratimit të kësaj reforme.


Reagimi i plotë i Berishës:


Parlamenti i vrasesve, trafikanteve, hajnave, perdhunuesve, me se fundi fallsifikon kalendarin e tij!


Te dashur miq, ne nje akt banditesk te pashembullt ne historine 25 vjecare te parlamentit pluralist shqiptar por ndofta dhe ne historine parlamentare boterore, parlamenti i vrasesve, perdhunuesve, trafikanteve, kusarve te shtetit fallsifikoi dje me urdher te Edvin Kristaq Rames kalendarin e punimeve te tij.


Kështu, “madam Lokomotiva” futi në kalendar, me urdhër të neo-bllokmenit Edi Rama, pa diskutuar ne Byronë e Parlamentit, ligjin për ndryshimet kushtetuese sikur gjoja kjo ishte miratuar me konsensus.


Ndërkohë qe ne materialin e shpërndare Byrosë para mbledhjes nuk thuhej asnjë fjalë për këtë ligj.


Ky është nje krim i shëmtuar qe tregon se çfarë janë në gjendje te bëjnë me parlamentin vrasësit, kusarët e shtetit, trafikanTët dhe përdhunuesit dhe pengmarrësit ne parlament. Ky është një akt që tregon fytyrën e vërtet të Edvin Kristaq Rames, i cilI duhet te marrë përgjigjen e merituar!


/Ora News/


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter