Ish-kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka akuzuar sërish për përdhunim kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant Ballën. Më tej Berisha hedh një sërë akuzash në drejtim të kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako, duke theksuar se: ekzekutimin po ta komunikon përdhunuesi.


Postimi i Berishës


Ne vend te nje elegjie per Gjushin!


Gjush, o Gjush njemije e nje te zeza ke por po te heqin jo per ato, qe nuk ti lan as uji i detit, por vetem e vetem se nuk je perdhunues.


Po pse e them une kete?


E them kete sepse flakjen, ekzekutimin tend politik po ta komunikon nga ekrani ne ekran Taulant Bega/Toyta Yaris/Gjura/Jashari/Hoxha.


Po ta komunikon perdhunuesi i akuzuar per perdhunimin e nje studenteje te semure. Prandaj Gjush faj i yt nuk jane lidhjet me bandat dhe banditet, trafikanet me te rrezikshem te Durresit. Por faj yt eshte se nuk te kane akuzuar kurre si perdhunues. Ti more fund Gjush sepse ne sojin e perdhunuesve perdhunimi eshte dhe merita me kryesore. Ti kete merite nuk e ke dhe pike. Keshtu megjithe valixhet me euro qe i ke dorezuar krye kreut rregullisht, dhe pas Zho Zho-se me shume se kushdo tjeter, je i pashprese, fati i Zho Zho-se te pret.


Ah Gjysem Gjush, ti qe ishe njehere Gjush tani je Gjysem Man sepse nga ekrani ne ekran Taulant Bega po te han. Ike Gjush, Ike, Ike, si kryetar ndjese paç. Amin!


Gazeta Shqip