Transmetuar me 23062016 - 1316
Tirane 23 qershor 2016 NOAal-  Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar Qeverine dhe Kryeministrin Edi Rama per procesin e reformes ne drejtesi duke thene se ka dashur qe ta perjashtonte opoziten Duke folur nga foltorja e Parlamentit Berisha tha se kane qene dy drafte te mazhorances te hartuara nga Fatmir Xhafaj qe u kthyen pas nga Komisioni i Veneciasbr
br
Ka qene opozita u shpreh ish-Kryeministri Sali Berisha qe shpetoi kete reforme pasi drafti i mazhorances ishte kapja e sistemit te drejtesisebr
br
Sot dhe cdo dite opinioni publik eshte gozhduar tek kjo reforme Shqiptaret po shohin cdo dite forcat regresiste Ky skenar ogurzi ishte shkaku i perjashtimit te opozites ne nje kohe kur opozita ofronte pjesemarrjen e saj ishte kryeministri ai qe refuzonte ne menyre kategorike dhe u thoshte te huajve se fjala konsensus ne fjalorin e shqiptareve nuk ekziston Opozita shpetoi reformenbr
br
Opozita e kuptoi se Edi Rama me reformen nenkupton kthetrat e tij te zeza mbi drejtesine Drafti qe pergatiti bashkekryetari i partise komuniste te Drejtesise Fatmir Xhahaj shkoi ne Venecia dhe Venecia e hodhi poshte ne 38 nene Keta jane shakaxhinjte e reformes U kthyen vendimet e Venecias E drejta kaloi ne anen e opozites po keta sdine ceshte e drejta u shpreh Berishabr
br
Gjithashtu Berisha ne fjalen e tij teksa ka shprehur mirenjohjen e tij per Kombetaren tone te Futbollit nen drejtimin e De Biazit nuk ka lene pa ironizuar kryeministrin Rama etiketuar sipas tij si njeriu i sukseseve imagjinarebr
br
I coj pershendetje te perzemert autorit te golit Edvin Kristaq Rames por harrojeni se nuk e ka bere golin ai goli eshte i tij Pandeli edhe ti je dakord me mue por jo vetem goli prisni se i rane mediat ne qafe i thane na kopjove shqiponjen por ai jo vetem autor i golit por autor i Xhanit De Biazit ai e gjeti e solli mesoi trajnoi e beri Xhanin te jete ky qe eshte sot ndaj dhe e pershendesim njeriun e sukseseve imagjinare qe jeton dhe beson genjeshtrat e veta tha Berishablnoaalbr
br
Komentoni mbi kete lajm me poshte Nese keni dicka per te raportuar mbi kete teme na shkruani tek prnoaal

lang enUS

p idlastbrbr

windowtaboola windowtaboola
taboolapush
mode thumbnails-a-escalator
slider true
placement Mobile Escalator Thumbnails
targettype mix