sht shoqruar me debate t shumta seanca e djeshme parlamentare, ku kryeministri Sali Berisha ka reaguar ashpr ndaj akuzave t opozits pr bashkpunim t tij me biznesmenin Damir Fazlli. Berisha, ka ironizuar dhe krcnuar deri diku opozitart duke u shprehur se nse ata pranojn , ai sht i gatshm t sjell n Shqipri biznesmenin boshnjak, Damir Fazlli. Nse ju dshironi, ather un jam gati t sjell n Tiran Damir Fazlli. Po pr kt, ju duhet t mendoheni mir, pasi do t jet dita e transparencs n kt vend, ka thn kryeministri.M pas, ka reaguar menjher nnkryetari i grupit parlamentar t PS, Erion Brae, sipas t cilit midis kryeministrit dhe Fazlli ka lidhje t shehta miqsie q kan ndikuar n biznesin e tij n Shqipri.Pas debateve t shumta, Kuvendi miratoi edhe dekretin e Presidentit t Republiks pr emrimin e Anastas Duros n postin e Ministrit t Puns, shtjeve Sociale dhe Shanseve t Barabarta. Ligjvnsit dhan pro ksaj kandidature 70 vota, kundr saj 30 t tilla, si dhe vetm dy vota abstenim.