Transmetuar me 22092016 - 1213
Tirane 22 shtator 2016 NOAal- Ish- Kryeministri Sali Berisha akuzon qeverine se po debon biznesmenet e huajbr
br
Duke folur ne seancen e sotme parlamentare pas largimit te biznesmenit te dhunuar Fidi Mitri ai deklaroi se konsulli shqiptar ne Liban u ankua te Ministri i Jashtem se eshte kercenuar me jete nga biznesmeni Besnik Sula sepse gjeti investitor per rafinerine e naftesbr
br
Ju po i perzini nje nga nje biznesmenet E dini se per kompanine qe iku Omnix Albania akti i pare qe ka bere Rama ne shtator 2013 ka qene anulimi i kontrates E anuluat pse i rikthyet Sepse donit ryshfet u shpreh Berishabr
br
Ne vijim shtoi se gjate kohes qe vendi qeverisej prej tij Shqiperia mori investime te huaja me shume se cdo vend tjeter ne rajonbr
br
Berisha deklaroi se permes mohimit te realizimeve qeveria po mundohet te justifikojne veten por sipas tij vendi po cohet ne greminebr
br
Ai tha se ka te dhena te kristalta nga viti 2008 deri ne vitin 2013 Shqiperia ka marre mbi 1 miliarde euro investime duke pretenduar se zbarkuan njeri pas tjetrit gjigantet e botesbr
br
A nuk jeni ju qe ja cuat investitorit qe po largohej ne barrele Eduart Ndocajn si doktor per ti thene se edhe mua me kane rrahur ne Itali dhe seshte gje kjo rrahja qe te kane bere A nuk jeni ju keta Mos i ngaterro dy kohet deklaroi Berishaaynoaalbr
br
Largohet nga Shqiperia biznesmeni libanez i dhunuarbr
br
Rrahja e investitori libanez dyshohet se u porosit nga biznesmene te ndertimitbr
br
Dhuna ndaj biznesmenit libanez heq dore nga ndertimi te Gjiri i Lalzitbr
br


lang enUS

p idlastbrbr

windowtaboola windowtaboola
taboolapush
mode thumbnails-a-escalator
slider true
placement Mobile Escalator Thumbnails
targettype mix