Transmetuar me 19012016 - 1257


PUBLICITETIsh-Kryeministri Sali Berisha thote se Edi Rama ka rrahur ne zyren e tij Niko Peleshin Ne nje postim ne profilin e tij ne Facebook ai shkruan se qytetari dixhital informon rrahjen para pak ditesh nga Edvin Kristaq Rama ne zyren e tij te zevendesit te tij Niko Peleshibr
br
Berisha shton me tej se Uganda ne vitet 70 ka patur nje diktator qe quhej Idi Amin Dadah i cili kishte qene dhe kampion boksibr
br
Ai u be famoz edhe per rrahjen qe u bente ministrave te tij ne zyre apo mbledhje te kabinetit Agresiviteti ne momente te caktuara i Edi Rames eshte i njohur nga te gjithe Ai eshte akuzuar publikisht per shfaqje agresiviteti ndaj familjareve bashkepunetorve dhe zyrtareve ne Bashki dhe ne kryeministri Thuhet se kjo e Peleshit nuk eshte hera e pare shkruan Berishabr
br
Ai thote se sjell ne vemendje fjalet qe sipas tij u perhapen ne mbare Tiranen per shtrimin ne dajak brenda ne seline e PS te nje udheheqesi kryesor te PS sepse Rama dyshoi se familjaret e tij ndihmuan ne fitoren e Lulzim Bashes ne Bashkine e Tiranesbr
br
Berisha nenvizon se dihet se rrahje me grushta dhe me nxirrje te forte te syrit pati dhe Tahiri ne muajin gusht por se atehere u tha se nuk e rrahu vete Rama por Gysi i Rames sepse Saje qorri gjeti lidhje te Gysit me grupin e droges te Ajet Sules ne Durres dhe Rama i tregoi Gysit per informacionin e Tahirit gje qe Gysi e kuptoi si leje per te shtruar ne dajak Tahirinbr
br
Me poshte Berisha publikon denoncimin e nje qytetari drejtuar atijbr
br
Miremengjes z Berisha info e sigurte i gjati ka goditur Peleshin ne zyre para pak ditesh Dhe nuk eshte e para hereNuk e di kush mund ta nxjerre ne ndonje portal apo faqe FB kete informacion se mediat nuk e japin nga frika ju lutem me ruani anonimatin se me shume respekt per ju GVaynoaalbr
br
Komentoni mbi kete lajm me poshte Nese keni dicka per te raportuar mbi kete teme na shkruani tek prnoaal

lang enUS

p idlastbrbr

windowtaboola windowtaboola
taboolapush
mode thumbnails-a-escalator
slider true
placement Mobile Escalator Thumbnails
targettype mix