pIsh-kryeministri Sali Berisha duke iu referuar zhvillimeve ne Ukraine ku prostetuesit kane rrezuar shtatoren e Leninit ne Kiev ka bere nje paralelizem me zhvillimet ne Shqiperip
pBerisha paralajmeron kryeministrin Rama qe te mos provokoje shqiptaret me perdorimin e portretit te Enver Hoxhes pas perndryshe rrezikon rrezimin nga pushtetip
pTe dashur miq demokratet e Ukraines ne nje perballje heroike me fallangat e regjimit qe iu ka bllokuar rrugen drejt Europes perbysen shtatoren e diktatorit filozofit terrorist Lenin Le te shprehim ne solidaritetin tone me te madh dhe urimet me te perzemerta per qytetaret trima te Kievit qe fshine nga qyteti i tyre shtatoren e perbindeshit te mendimit shkruan Berishap
pPor ne te njejten kohe ne Tirane Edvin Rama feston me portretin e atit te tij shpirteror Enver Hoxhes Hitlerit shqiptar te pasluftes Le te paralajmerojme ne Edvin Ramen qe mendon te eci drejt Europes me portretin e diktatorit gjakesor te mos na provokoje sepse ne qe permbysem shtatoren e Enverit dhe bustet e gjalla te bllokmeneve hoxhist jemi sot me te gatshem se kurre tu rezervojme te njejtin fat bijve te tyrep

br styleclearboth