Nj takim pr t shkmbyer pasionin e madh pr letrsin, autort e mdhenj shqiptar e t huaj. N zyrn e Kshillit t Ministrave, Kryeministri Sali Berisha ka pritur dhe ka uruar fmijt e 9-vjeares t Institutit “Wilson” pr festn e 1 Qershorit. Kryeministri Berisha u uroi mirseardhjen djemve dhe vajzave n Kshillin e Ministrave, i uroi q ta kalonin sa m gzuar festn bashk me shokt, prindrit, miqt dhe t afrmit, si dhe u ndal duke biseduar pr ndrrat, dshirat dhe pasionet e tyre. Gjat ktij takimi t ngroht dhe t przemrt, Kryeministri Berisha diskutoi me vajzat dhe djemt pasionin e tyre pr letrsin, rndsin q ka pr brezin e ri t mkuarit me leximin dhe me thithjen e sa m shum dijeve prmes literaturs s huaj dhe asaj shqiptare. Me rastin e ktij takimi, Kryeministri Berisha u bri nj surpriz t kndshme t ftuarve t tij, duke u dhuruar atyre disa libra t literaturs t huaj, si dhe shkrimtarve shqiptar m t njohur. Vajzat dhe djemt e falnderuan Kryeministrin Berisha pr kt pritje dhe surpriz kaq t kndshme dhe u shprehn se do t mbetet nj nga kujtimet m t bukura pr ta.