Kryeministri Sali Berisha priti n nj drek pr festat e fundvitit n Viln 31, nj grup nga Shtpia e t Moshuarve n Tiran. Kryeministri deklaroi se nderimi ndaj moshs s thyer sht nj detyrim madhor jo vetm i qeveris, por i t gjith shoqris shqiptare. Kreu i ekzekutivit theksoi se qeveria do t jet gjithmon pran pr tua
m cilsore jetesn e tyre.
"T sigurt se do t bjm do gj pr kushtet m t prshtatshme, t mundshme dhe shrbimet m cilsore q meritoni aty ku qndroni, n mnyr q t ndjeni vazhdimisht ngrohtsin njerzore, ngrohtsin shoqrore q ju meritoni."
N fund kryeministri Berisha s bashku me bashkshorten e tij Zonjn Liri Berisha kan shprndar dhurata pr t moshuarit.