Kryeministri Sali Berisha dhe kryetari i opozits, Edi Rama, u uln mbrm n orn 20:40 n nj tryez t prbashkt n restorantin “Crocodile”, n Strasburg, n pranin e Komisionerit Evropian t Zgjerimit, Stefan Fule dhe kreut t delegacionit t PE pr Evropn Juglindore, z. Kukan. I pari n restorantin e izoluar n katin e dyt mbrriti kryesocialisti Edi Rama, i shoqruar nga deputetja Vasilika Hysi dhe pas tij parlamentart evropian. Pak minuta m pas n restorant hyri Komisioneri pr Zgjerim, Fule dhe fill pas tij Kryeministri i Shqipris, Sali Berisha i shoqruar nga kryetari i Grupit t Partis Popullore Evropiane n Parlamentin Evropian, Joseph Daul. N dark morn pjes tre deputet t PPE dhe po kaq nga PSE.