Pas imazheve te shfaqura ne Opinion ne puntaten ON-OFF, ku analisti Fatos Lubonja pati nje reagim te ashper ne disktutimin per armet kimike, ka reaguar ish kryeministri Sali Berisha. Ne profilin e tij ne Facebook, Berisha shkruan se shperthimi i Lubonjës në emisionin "Opinion" në TV Klan, deshmonte se pinjollet e bllokut, pavaresisht nga peripecite e jetes, jane skllever te psikologjise aterore te urrejtjes, percmimit, persekutimit dhe frikes".
Duke shkruar per ngjashmeri midis reagimeve te Lubonjes dhe Edi Rames, Berisha e kraheson ate me persekutoret e regjimit komunist kur thote se: ishte me shume se kurre vetja, uni i tij, ishte sozia e Kadriut, Feçorit, Ariantit, Jorgo Sulit, ishte hetuesi i tij, prokurori i tij.