Ish-kryeministri Sali Berisha ka risjellur në kujtesën e qytetarëve ushqimin me racion që shpërndahej për familjet shqiptare në kohën e regjimit komunist.


Në faqen e tij në fb, Berisha ka publikuar tallonin e famshëm me ushqimet bazike, e që sipas tij këto i siguronte vetëm pjesa e privilegjuar e shoqërisë. Pasi mbi 1.2 milione shqiptare në zonat rurale jetonin ne tiranine e mjerimit dhe urine kronike.


Vendi qeverisej nga eterit e pushtetareve te sotem! shkruan Berisha.
/Oranews.tv/


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter