M rastin e Krishtlindjeve, Kryeministri Berisha vizitoi Kishn Ortodokse dhe Katedralen e qytetit t Shkodrs Me rastin e fests s Krishtlindjeve, Kryeministri Sali Berisha i shoqruar nga bashkshortja e tij znj. Liri Berisha, vizitoi sot Kishn Ortodokse n qytetin e Shkodrs. N mesazhin e tij, Kryeministri Berisha u prcolli besimtarve ortodoks urimet m t przemrta n kt dit t bekuar t lindjes s shpress dhe adhurimit. “T gjith besimtarve ortodoks t Shkodrs dhe mbar Shqipris, besimtarve t krishter dhe t gjith besimtarve t zotit, i uroj gzuar kt dit t madhe, kt dit t shenjt, dit e cila ndryshoi njeriun dhe botn, e mbushi at me shpres, me besim, me t ardhme”, u shpreh Kryeministri.
M tej, Kryeministri Berisha uroi q “Krishtlindjet e tjera t’i bjm edhe m mir, t na gjejn edhe me afr projekteve tona familjare, kombtare dhe t ecim m shpejt e m t sigurt drejt Evrops”.
Kryeministri Berisha shprehet se shqiptart i festojn kto Krishtlindje si qytetar t nj vendi antar t NATO-s dhe shum pran lvizjes s lir n mbar Evropn
Po sot, Berisha, i shoqruar nga bashkshortja e tij znj. Liri Berisha, vizitoi Katedralen e qytetit t Shkodrs. Duke uruar besimtart katolik t Shkodrs dhe mbar Shqipris, Kryeministri Berisha u shpreh se “Lindja e Krishtit ka shnuar nj ndryshim t madh pr njeriun dhe njerzimin. Kjo sht nj dit frymzimi pr besimin te Zoti dhe tek e ardhmja. Kjo sht nj dit shprese dhe mirkuptimi pr mbar shqiptart”.
M tej, Kryeministri Berisha theksoi se shqiptart i festojn kto Krishtlindje si qytetar t nj vendi antar t NATO-s dhe shum pran lvizjes s lir n mbar Evropn. “Le t urojm s bashku q Krishtlindjet e tjera t na gjejn m afr ndrrave, m afr dshirave dhe m afr projekteve tona. Kto Krishtlindje ne i festojm pasi Shqipria sht antarsuar n NATO dhe flamuri i saj, m i vjetr flamur shtetror i Evrops, qndron sot mes flamujve t kombeve m t zhvilluara t Evrops dhe bots. Sot, ne jemi m afr se kurr lvizjes s lir t qytetarve shqiptar n mbar Evropn dhe m afr progresit t ndejshm, t thell, pr antarsim n Bashkimin Evropian”, u shpreh Kryeministri.
N mesazhin e tij, Kryeministri Berisha uroi q “Krishtlindjet e tjera ti festojm me nj besim m t madh te Zoti, te vetja dhe te Shqipria, si dhe t lvizim t lir n mbar Evropn si qytetar t nj vendi t lir. Gzuar! “
N kto vizita Kryeministri Berisha shoqrohej edhe nga Kryetarja e Kuvendit znj. Jozefina Topalli.