Besa zhvilloi nje stervitje shumegoleshe perballe Gramshit 7-2 te Kategorise se Dyte ne Kupen e Shqiperise por ndaj Kastriotit te Superliges me 7 pike aq sa kavajasit trajneri Perparim Daiu eshte i bindur se do te jete nje tjeter histori.Humbja 3-1 ne Ballsh javen e kaluar dhe per me teper sinjalet e dhena nga presidenti Bizhdili se do te nderhyje fuqishem ne merkato i detyron nenkampionet e Shqiperise te beje te pamunduren per te arritur fitoren e dyte sezonale ndaj rivalit qe nuk fituar asnje ndeshje ne transferte dhe eshte skuadra qe ka pesuar me shume gola ne nente jave 15.Trajneri i Beses Perparim Daiu pret shperthimin e sulmit vetem 7 gola ne 810 minuta nderkohe qe qendermbrojtesi i Kastriotit Ylli Shameti paralajmeroi se krutanet do te shkojne ne Kavaje per rezultat pozitiv.Ndeshja eshte full options dhe jane ne loje te tria rezultatet. Gjithsesi ne ndeshjen e fundit ne Kavaje Besa fitoi 1-0 me Kastriotin.

KATEGORIA SUPERIORE

JAVA XTe shtunen 6 nentor

Shkumbini-Tirana 1300

Dinamo-Laci 1330

Besa-Kastrioti 1400Te dielen 7 nentor

Flamurtari-Skenderbeu 1300

Vllaznia-Elbasani 1400Te henen 8 nentor

Teuta-BylisiRENDITJA

Dinamo 22

Skenderbeu 19

Flamurtari 19

Shkumbini 14

Tirana 12

Teuta 12

Vllaznia 11

Laci 10

Bylis 7

Besa 7

Kastrioti 7

Elbasani 6Elbasani eshte penalizuar me - 3 pike nga FIFA

Golashenuesit

5 gola Bakaj Dinamo Martinena Dinamo Pejic Tirana D. Xhafaj Flamurtari Dimo Bylis4 gola Kuli Shkumbini 1p Selimi Laci 2p Cota Teuta Soza Skenderbeu Cikalleshi Besa 1p Vila Dinamo Babic Kastrioti.3 gola Sinani Vllaznia Jolic Skenderbeu Berkic Skenderbeu Sadiku Elbasani Mihani Besa 1p2 gola Shkembi Skenderbeu 1p Mile Laci Gerbovic Shkumbini Grizha Shkumbini Veliaj Shkumbini Ahmataj Flamurtari Lila Tirana 1p Jovanovic Vllaznia 1p E.Dalipi Elbasani 1p

1 gol Popovic Bylis Gega Bylis Egbo p Bylis Guy Madjo Bylis Gava Elbasani Dalipi Elbasani Lloga Elbasani Malarkane Dinamo Allmuca Dinamo Sakaj Flamurtari 1p Licaj Flamurtari Djarmati Kastrioti Jushi Kastrioti Tepshi Kastrioti Mucollari Kastrioti Alikaj Kastrioti Cavric Laci Hysa Laci Biskup Skenderbeu Visha Skenderbeu Nora Shkumbini DervishiShkumbini Shenaj Shkumbini Plaku Tirana Frasheri Teuta Pepa Teuta Malindi Tirana Muka Tirana Osmani Tirana Rajovic Vllaznia Shtubina Vllaznia

Autogola Ramazani Elbasani ne favor te Bylisit Ristevski Skenderbeu ne favor te Elbasanit.


Burimi Albania-sport.com
Kliko per te na ndjekur ne Twitter

E Premte 05 Nentor 2010