Besa – Shkumbini dhe Teuta – Vllaznia jan takimet e para gjysmfinale t Kups s Shqipris.

Ky sht trofeu i dyt pr nga rndsia n vend dhe fituesi t cilit luan n Europa League.

Nga kto skuadra vetm Shkumbini nuk e ka fituar asnjher Kupn e Shqipris.

Finalja e 58-t e Kups do t luhet m 9 maj.