var fbShare url httpvizionplusalbetis-fiton-ndaj-deportivos-eibar-mund-gijonin-videosize smallp styletext-align justifyMe nje gol te talentit paraguajan Antonio Sanabria Real Betis arriti ta fitoje ndeshjen e pare perballe Deportivo La Corunas ne Copa del Rey Ne stadiumin Benito Villamarin te Sevillas andaluzet u treguan me te sakte perpara portes se Deportivos duke gjetur golin qe ne minuten e 19-te 20-vjecari Sanabria me nje te kaluar te Barcelona dhe Roma shperbleu besimin e dhene nga klubi duke shenuar golin vendimtar Sanabria u transferua te Betisi vetem kete sezon per shifrat e 8 milione eurove 8211 raporton Tring sport Gjithsesi me rezultatin 1-0 asgje nuk eshte e sigurt Edhe pse Deportivo ka dy muaj pa regjistruar nje fitore me 21 dhjetor ne La Coruna situata mund te ndryshoje Nderkohe fitore te rendesishme ne takimin e pare te Copa Del Rey e arriti edhe Eibar 8220Los Armeros8221 fituan 2-1 ne fushen e Sporting Gijonit Ne El Molinon ne ndeshjen e se martes mbrema skuadra e Jose Mendilibar u vazhdoi formen e mire qe po kalon duke regjistruar fitoren e trete radhazi Loja filloi me nje gol te shpejte te Bebes ne minuten e dyte dhe Eibari me pas u mundua ta administroje avantazhin Per vendasit te cilet nuk fitojne nje ndeshje qe prej 11 shtatorit Borja Viguera barazoi shifrat ne pjesen e dyte Rezultati 1-1 mbante cdo gje hapur por Ruben Pena i Eibarit shenoi golin e fitores ne minuten e fundit te kohes se rregullt Me shifrat 2-1 ndeshja e kthimit ne Eibar pritet te jete me e lehte per skuadren e Mendilibar pasi Gijon veshtire ta kaloje krizen ku eshte futurbrbr
brbrbrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br