Bie akrobati gjate shfaqjesE enjte 14 Mars 2013 1700

Bie akrobati gjate shfaqjesChristofer Kazungu nje akrobate nga Kenia eshte rrezuar gjate nje performance ne cirkun e Moskes Nje video amatore transmetuar ne televizionin rus tregon sesi 22-vjecari ka qene duke performuar kur eshte rrezuar Edhe rrjeta e sigurise nuk e ka mbajtur dot akrobatin ndaj ai perfundoj ne dyshemeMenjehere Kuzungu ka marr ndihmen mjekesore por demtimet jane te renda Mjeket konfirmojne se ai ka demtime te renda ne shtyllen kurrizore dhe po mbahet ne trajtim intensiv Edgard Zapashnu drejtor i pergjithshem i cirkut ka deklaruar se cirku kurre nuk kishte pasur ndonje incident te ketij lloji dhe se rrjeta e sigurise ishte testuar para se te perdorej Kazangu ishte pjese e nje spektakli mes akrobateve ruse dhe kenianep