Ky është momenti kur një meteor u përplas me tokën në pjesën jugore të Spanjës, ndërsa turistët mbetën të shokuar nga ajo që panë.


Turistët dhe banorët e Costa Del Sol e përshkruan topin e madh të shndritshëm si një tërmet.


Dëshmitarët thanë se toka u trondit dhe ngjante njësoj si një shpërthim.


Meteori ra në një zonë të pabaanuar dhe fatmirësisht nuk shkaktoi viktima.3b55875c00000578-4028306-image-a-40_1481627379715 3b55874f00000578-4028306-image-a-41_1481627410971 3b55876700000578-4028306-image-a-39_1481627376549


 


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter