p styletext-align justifyTe Reali i Madridit Marcelo dhe Modric jane shqetesimi i radhes per Zinedine Zidane Dy lojtaret ne fjale u lenduan gjate perballjes se fundjaves me Malagan por klubi ka saktesuar te marten se vetem braziliani ka marre nje lendim serioz Ne fakt Marcelo thuhet se ka pesuar nje terheqje muskulore te grades se dyte cka do ta lere jashte fushe per te pakten 1 muaj Mbrojtesi i krahut nuk do luaje keshtu perballjen me Napolin ne Champions League Nga ana tjeter per kroatin gjendja duket me e lehte Nje skaner ka saktesuar natyren e lendimit ne ije te Modric dhe per rreth nje jave ai do t8217i bashkohet serish skuadres Por lendimet e fundit thjesht sa japin sinjalet se gjerat nuk jane mire te Reali Shtypi spanjoll ka analizuar se jane 33 lendime te plot 19 lojtareve qe kane vuajtur madrilenet pergjate ketij sezoni per nje total prej 954 ditesh mungesa Ne listen e te lenduarve ata te cilet kane ndejtur me gjate jashte fushe jane Gareth Bale dhe Casemiro me me shume se 50 dite Problemet kryesore per Los Blancos vazhdojne te jene ato muskulore James Pepe Lucas Vazquez Isco dhe Carvajal kane vuajtur me se shumti probleme te tilla sidomos pas Kupes se Botes Ne raportimet e se martes AS guxon te permende se arsyeja e lendimeve te shumta vjen per shkak te intensitetit te larte te stervitjes qe propozon Zidanebrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br