Partizani fitoi 3-0 në transfertën me Bilisht Sport, në ndeshjen e prapambetur të javës së 16-të të Kategorisë së Parë, një takim të cilin bilishtarët e Spartak Merakut e mbyllën me nëntë lojtarë pas kartonëve të kuq të marrë nga Gertion Kote dhe Enea Demiri.Artan Karapici në minutën e 72-të me me 11-metërsh, si dhe një dygolësh i Erjon Rizvanollit në harkun e dhjetë minutave të fundit (80 dhe 90) i dhanë trepikëshin demave, që i ngjiti ata në vendin e katërt me 39 pikë, 4 pikë më pak se Lushnja dhe Elbasani që ndajnë vendet 2-3 dhe 1 pikë më shumë se Ada e Kamza që ndajnë vendet 5-6.Ndeshja pati tension në momentin e dhënies së 11-metërshit, duke u ndërprerë për 7 minuta, ndërkohë që tifozët kanë hedhur sende të forta në fushë, ku njëri nga gurët hedhur goditi gjyqtarin Kreshnik Cjapi.Kjo ishte fitorja e parë trajnerit Gerti Haxhiut në dy ndeshjet e para në krye të Partizanit.Ndeshja e ardhshme e Partizanit është ajo kundër Pogradecit në Tiranë, një tjetër kundërshtar që duhet ndalur.

RENDITJA1. Bylis 56

2. Lushnja 43

3. Elbasani 43

4. Partizani 39

5. Ada 38

6. Kamza 38

7. Pogradeci 36

8. Luftetari 29

9. Bilisht Sport 27

10. Burreli 25

11. Gramshi 24

12. Beslidhja 21

13. Turbina 19

14. Memaliaj 17

15. Skrapari 15

16. Sopoti 14Java 23

Të shtunën, 27.03.2010Grammshi-Kamza

Memaliaj-Elbasani

Bylis-Luftëtari

Skrapari-Ada

Sopoti-TurbinaTë dielën, 28.03.2010

Burreli-Lushnja

Bilishti Sport-Besëlidhja

Partizani-Pogradeci


Burimi: Albania-sport.com
Kliko per te na ndjekur ne Twitter

E Premte, 26 Mars 2010
Shto dhe ti komentin tendEmri dhe e-maili