Ne stadiumin "Qemal Stafa" ne Tirane Black Out-i qe ne oren 19.00 ka vonuar per me shume se nje ore pjesen e dyte mes Realit te Madridit dhe Gramozit te Ersekes. Defekti eshte ne rrjetin e brendshem te stadiumit. Kete e konfirmoi zyrtarisht edhe Ministria e Ekonomise dhe Energjitikes me nje deklarate per shtyp. Ministria e Energjitikes thote se faji eshte i Drejtorit te Stadiumit “Qemal Stafa”, Perikli Dhales dhe deklaron se eshte e pafalshme mungesa e gjenartorit ne stadium.
Nderkaq, OSSH ka deklaruar se defekti nisi per shkak te nje qarku te
shkurter energjetik, ndersa per 30 minuta premtoi se ne "Qemal Stafa" do
te nise nje gjenerator per te rikthyer energjine diku rreth ores 20.45
minuta. Tifozet kane qene te irrituar dhe shume prej tyre kane lene stadiumin.

Pjesa e parë e ndeshjes ka përfunduar në barazim 1-1. Goli i parë është
shënuar nga skuadra shqiptare që në minutën e tretë të takimit me anë të
Daniel Xhafes, ndersa Kaka barazoi në minutën e 35-të.  Jo zyrtarisht
flitet per shkarkimin e drejtorit te Stadiumit Perikli Dhales.

Eno Skarço
Azhornuar së fundi ( e mërkurë , 20 janar 2010 )
 

< I mëparshmi