Lajmin e publikoi drejtuesi i larte i klubit britanik, John Williams ne nje deklarate te publikuar ne faqen zyrtare te skuadres.

Blackburn Rovers ka bere te ditur shkarkimin e trajnerit Paul Ince.

“Tre fitore ne 17 ndeshje jane shume pak per nje skuader qe vitin e shkuar e mbylli sezonin ne vendin e shtate, ndersa tani renditet ne vendin e 19-te. Rrezikojme renien nga kategoria dhe per ne qendrimi ne Premier League eshte shume i rendesishem”, thekson Williams.

Me tej, ai shton se puna eshte perqendruar ne gjetjen e pasuesit te Ince per te ngritur sa me shpejt skuadren nga kjo gjendje. Ince u ul ne stolin e Blackburn gjate muajit qershor. Ndeshjen e fundit skuadra e ka humbur 3-0 perballe Wigan-it.AC_FL_RunContent( 'codebase','http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=9,0,28,0','width','580','height','99','src','flash/banner','quality','high','pluginspage','http://www.adobe.com/shockwave/download/download.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash','movie','flash/banner' ); //end AC code