Skuadra e Romës është përforcuar me dy futbollistë për edicionin e ardhshëm.
Mediumet italiane kanë raportuar të enjten se Roma ka siguruar shërbimet e dy futbollistëve të Genoas, Iago Falque dhe Andrea Bertolacci.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Për transferimin e këtyre dy futbollistëve, Roma do të paguajë 15 milionë euro./Indeksonline/