Q prej nats s mbrmshme n aksin rrugor dhe hekurudhor Librazhd-Prrenjas ka patur probleme pikrisht n vendin e quajtur Kthesa e Dragostunjs. Nj shkputje e masivit t dheut e ndihmuar dhe nga ujrat nntoksore ka
q gjat nats t bllokohet linja hekurodhore dhe aksi rrugor Librazhd –Pogradec-Dogan dhe anasjelltas. Mjetet e mirmbajtjes rrugore kan qen n gatishmri gjat gjith nats, t cilat kan
t mundur t kalueshm vetm aksin rrugor. Sipas ekspertve situata vjen e prkeqsohet, ndrkoh q rrshqitjet e dherave vazhdojn.