Kryetari i bashkis, Edi Rama, ka inspektuar dje punimet ne bllokun 61 n Tiran, i cili shtrihet n pjesn verilindore t kryeqytetit, pjes e njsis bashkiake numr katr. Me rikonstruksionin e bllokut 61, bashkia realizon nj tjetr ndrhyrje n transformimin e territoreve t banimit, me interes publik. "Sot (dje) jemi n fazn prmbyllse t nj pune realisht t vshtir, por t domosdoshme, n mnyr q nj territor i tr i prfshir nga disa lagje t ksaj periferie t mund t riintegrohet n Tirann e re evropiane, me rrug me ndriim, me hapsira t prbashkta publike", - tha Edi Rama, kryetar i bashkis. Rikualifikimi urban prfshin ndrhyrjen n t gjith rrjetin e nndheshm t infrastrukturs inxhinierike, realizimin hapsirave n parkim, ndrhyrjen e plot n ndriimin rrugor si dhe gjelbrimin e siprfaqeve dhe lulishteve e rrugve me pem dekorative.