Deputeti i Partisë Demokratike, Gert Bogdani, i kërkoi dje kryebashkiakut Edi Rama
Deputeti i Partis Demokratike, Gert Bogdani, i krkoi dje kryebashkiakut Edi Rama q t mos fshihet, por t jap llogari pr akuzat e ndrtuesve, t cilve u merrte pr do leje ndrtimi t dhn mbi 20%, prmes sekserit t tij, t ashtuquajturit sipas demokratve, Leprit t Rams. Deputeti Bogdani i ka kujtuar kryebashkiakut Rama akuzn e ndrtuesit Dod Doi, t adresuar ndaj kryebashkiakut pikrisht sepse ky i fundit i ka krkuar 20% t vlers pr nj leje ndrtimi apo akuzn e Dine Frashrit pr detyrimin prej 20% pr lejen e ndrtimit, si dhe akuzn m t fundit t deputetes demokrate Albana Vokshi me dokumente e prova se 20% e kontrats s vlers s ndrtimit tek liqeni sht detyruar t kaloj n emrin e Leprit t Rams. Bogdani duke iu referuar ktyre tri akuzave, i krkoi kryetarit t bashkis s kryeqytetit t jap shpjegime. Ndrkaq, nnvizoi: “Kryetari i Partis s Leprit, nuk ndihet i gjall, nuk dihet ku sht, nuk dihet ku fshihet”. Deputeti i PD-s, Gert Bogdani, n munges t zotit Rama, i drejtoi disa pyetje pr t cilat demokratt, ende nuk kan marr prgjigje, sa i prket numrit t lejeve t ndrtimit t dhna n kto 12 vjet qeverisje t Tirans, vlers s tyre, pasuris s grumbulluar nga Rama pr gjobn ndaj do lejeje ndrtimi, pasurin e kaluar n emr t partnerve t vet. Demokratt, prmes deputetit Gert Bogdani, i kan
kt thirrje kryebashkiakut Edi Rama: “Bhu burr e jep shpjegime. “Carta canta” Zoti Rama”.