Reshjet e dendura të dëborë që kanë rënë gjatë mbrëmjes në qarkun e Gjirokastrës kanë shkaktuar probleme në qarkullimin e mjeteve në qytet dhe bllokimin e aksit kombëtar nga Memaliaj drejt pikës kufitare të Kakavijës.


Mësohet se edhe aksi nga Gjirokastra drejt Sarandës është i pakalueshëm. Raportohet se ka disa mjete borëpastruese që po pastrojnë, por do të marrë kohë zhbllokimi ndërsa reshjet vazhdojnë.


9 janar 2019 (gazeta-Shqip.com)