Nnkryetari i delegacionit pr Evropn juglindore n Parlamentin Evropian, Victor Bostinaru ka folur pr krizn politike n Shqipri, duke krkuar nga qeveria q t pranoj propozimet e PS.

Zyrtari i lart evropian ka paralajmruar pasoja t rnda, nse kryeministri Berisha nuk merr vendimet e duhura pr t’i dhn fund situats s krijuar.

“Besoj se kryeministri Berisha dhe qeveria e tij do t marrin nj vendim te zgjuar. Nse Berisha nuk merr vendimin e duhur do t ket pasoja. Nse nesr qeveria refuzon propozimet e PS, kjo do t’i kushtoj. Qeveria duhet t negocioj pr t gjetur nj zgjidhje”, ka pohuar Bostinaru.