Nnkryetari i Grupit Parlamentar t Partis Socialiste Erion Brae deklaroi sot n Kuvend, se shteti sht kapur nga krimi. Ardhjen e djeshme t biznesmenit serbo-boshnjak Domir Fazzli, Brae e ka cilsuar si nj dit t zez pr institucionet shqiptare, ndrsa dshtimi i Prokuroris ishte ekzemplar.Berisha vuri vendin n dispozicion t kriminelve-theksoi Brae para deputetve, ndrsa akuzoi kryeministrin se mbron kriminelt dhe ata q vran dshmitart.