Tiran(start)- Nnkryetari i Grupit Parlamentar i Partis Socialiste Erion Brae ka deklaruar sot, se akuzat e opozits nuk jan drejtuar nga Argita Berishs, por ndaj Fazlli dhe personave t tjer.Zonja Argita Berisha dshmoi se ka ofruar shrbime ligjore pr tendara apo shrbime publike ndaj zotit Damir Fazli. Dua t them se askush nuk ka folur pr tendera dhe degdisja e dshmis ktu sht thjesht devijim nga e vrteta dhe nga thelbi i akuzs-deklaroi Brae pr mediat.Brae tha se ish-ortakja e zonjs Argita Berisha, avokatja Flutura Kola sht nn dyshime t forta t jet prfshir dhe m pas t ket ofruar shrbime ligjore pr Fazlli n nj sken klasike t pastrimit t parave, n trajektoren Qipro-Tiran n vlern 1.7 milion euro.Brae ka dhn fakte, sipas t cilve avokatja n fjal sht e prfshir n pastrime parash bashk me serbo-boshnjakun Damir Fazlli. Ndrsa nuk ka ln pa akuzuar edhe kryeministrin Berisha si t prfshir n konflikt interesi.