Nnkryetari i Grupit Parlamentar i Partis Socialiste Erion Brae, deklaroi sot se Kuvendi i Shqipris nuk po zhvillon punimet, pr shkak q sipas tij kryetarja e Kuvendit Jozefina obaj (Topalli), nuk ndodhet n Shqipri, n krye t nj tabori me deputet t mazhorancs dhe punonjsve t administrats s Kuvendit, zonja Topalli ndodhet n nj tjetr vizit turistike n Zvicr.



Kjo sht e disata her q Kryetarja e Kuvendit mbyll Kuvendin pr t ikur jasht shtetit, n udhtimet e saj turistike. Ky sht shembulli m i qart i arrogancs, i abuzimit me prfaqsimin, i abuzimit me shpenzimet q dhunohen e shprdorohen n emr t detyrs shtetrore q i kan besuar shqiptart-theksoi Brae pr mediat.



M tej, Brae deklaroi se Topalli gjat udhtimeve t saj, pr tre vite ka kryer prej tre vjetsh mbi 700 mij km udhtime n Evrop, n Azi, n Afrik, n Arabi, n Amerik.



Vetm bileta e saj e udhtimit t sotm n Zvicr kushton 700 Euro, ose sa 7 pensione pleqrie n qytet-prfundoi deputeti socialist.