Nnkryetari i Grupit Kuvendor socialist, Erion Brae, ka akuzuar sot Presidentin Bamir Topi pr ndrhyrje n hetimet e Organit t Prokuroris prr rrugn Durrs-Kuks. Brae iu referua pr kt, ndrrimit nga ana e Presidentit t prokurorit q po hetonte shtjen n fjal. Ligjvnsi socialist bri t ditur se PS do ti drgoj me urgjenc nj letr edhe Kryeprokurores Ina Rama.Ditn e djeshme, presidenti Bamir Topi, dekretoi transferimin e 14 prokurorve. Ndr ta hetuesi i vrasjes s Azem Hajdarit si dhe prokurori i shtjes s rrugs Durrs-Kuks.