I menjhershm ka qen reagimi i Partis Demokratike, lidhur me akuzat e rnda q u hodhn nga opozita n drejtim t familjes s kryeministrit. Zdhnsi i PD, Gerti Bogdani hodhi akuza ndaj Braes si t lidhur me disa segmente t krimit. Duam ti rikujtojm opinionit publik se Erion Brae sht i skeduar si bashkpuntor dhe asistent i Enver Dondollakut, nga regjistrimet e bra publike nga autoritetet e vendit fqinj dhe para tij akuza shum t rnda bien mbi t n lidhje me historit e Kadrovskit.- nnvizoi zdhnsi, duke shtuar se do t ishte m mir q Brae t dorzonte imunitetin e deputetit, pr tu vn para drejtsis.Bogdani tha m tej se Brace me pare se te ri-trilloj shpifjet dhe trillimet e tender-lpirsit Erion Baze, do bnte mire t jepte sqarime pr veprat qe e lidhin me Dondollakun dhe Kadrovskin.