Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes Brazil – Kili, ndeshjes së parë të 1/8 së finales së kampionatit botëror “Brazili 2014”.
Nikoqirët të udhëhequr nga Felipe Scolari, startojnë me keta lojtarë : Julio Cesar, Alves, Silva, Luiz, Marcelo; Fernandinho, Gustavo, Oscar; Hulk, Fred, Neymar.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Ndërsa Kili starton me këtë formacion: Bravo; Isla, Silva, Mena, Jara; Vidal, Medel; Jara, Aranguiz, Dias; Sanchez.
Ndeshja Brazil – Kili, zhvillohet duke filluar nga ora 18:00, dhe fituesi i saj kalon në çerekfinale të kampionatit botëror./Indeksonline/