Reshjet e pazakonta të breshërit kanë rënë gjatë pasdites në Memaliaj duke shkaktuar dëme dhe në frutikulturë.


Për shkak të këtij breshëri janë dëmtuar xhamat e banesave dhe të makinave.


Mësohet se autoritetet lokale kanë ngritur shtabin e emergjencës për të bërë verifikimin e dëmeve.


Ndërkohë banorët kanë bllokuar aksin Gjirokastër- Memaliaj, duke i bërë thirrje autoriteteve për ndihmë


 


/Oranews.tv/


 


 


 


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter