Nj tjetr aksident tragjik ka tronditur qytezn e Bulqizs pasi nj masiv kromi n Minier u shemb dhe i mori jetn minatorit 43 vjear, Nevruz Gjoka, ndrsa dy koleg t tij jan plagosur. T plagosurit aktualisht jan n gjendje t rnd n spitalin e Bulqizs nn vezhgimin e mjekve.