var fbShare url httpvizionplusalbundesliga-bajerni-kalon-ne-mainzsize smallbrbrBajerni i Mynihut vuajti por ne fund fitoi 3-1 ne fushen e Mainz ne startin e javes se 13 te Bundesliges duke iu bashkuar Lapicigut ne krye te renditjes provizore Bavarezet nuk kishin bindur ne takimet e meparshme duke detyruar tekniku italian te ndryshonte skeme ne kete ndeshje nga 4-3-3 ne 4-2-3-1 Nje ndeshje qe ne fakt nuk nisi ne menyren me te mire per skuadren e Karlo Ancelotit kur vendasit kaluan ne avantazh ne minuten e 4 me Kordoba pas nje kundersulmi te shpejte dhe finalizim i sakte me te djathten Reagimi i bavarezeve ishte i menjehershem dhe ne minuten e 8 Levandovski ktheu gjithcka ne baraspeshe Ne minuten e 21 kampionet ne fuqi te Bundesliges kaluan per here te pare ne avantazh kur pas nje krosimi te Myler ishte Arjen Roben qe mposhti portierin Losl Pjesa e dyte me e mire per Bajerni qe humbi mjaft raste per te mbyllur takimin Gjithsesi ate e arriti ne minuten e pare te shteses kur Levandovski shenoi golin e dyte personal dhe te tretin per skuadren e tij Kjo ishte fitorja e 9 per kete sezon ne Bundesliges e Bajernit qe tashme ndodhet ne kuoten e 30 pikevebrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br