brbrBajerni i Mynihut eshte kampion i dimrit fale dopietes se Robert Levandovskit ne fitoren 2-1 me permbysje qe arriti ne fushen e ngrire te Fraiburg ne javen e 17 te Bundesliges Por skuadra e Ancelotit e filloi ne menyren me te keqe takimin kur pas vetem 4 minutave te zotet e shtepise gjeten rrjeten me Haberer qe perfundoi ne menyren me te mire nje aksion fantastik Reagimi i bavarezeve ishte i menjehershem dhe pas nje rasti te arte te Vidal ne minuten e 35 Levandovski pas nje krosimi te Duglas Costa ktheu gjithcka ne baraspeshe Ne pjesen e dyte sfida mbeti emocionuese me Fraiburg qe provoi me Grifo ndersa Bayern u kunderpergjigj me Roben Ne finale Bajerni me mjaft fat kur Fillip dhe Petersen vune ne prove serioze portierin Nojer Takimi u duk se ishte i destinuar te perfundonte ne shifrat 1-1-1 por ne minuten e 91 miqte gjen golin e fitores duke permbysur per here te pare shifrat fale kryevepres se Levandovksit dopiete ne kete ndeshje Goli me numer 14 per polakun tre pike per Bajernin ne vend te pare i larguar tashme me 6 pike nga ndjekesit me te afert te Laipcigutbrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br